Raft.cz

Tisk z adresy http://reky.cz/Clanek-Na-vlnach-vypusteneho-Orliku.aspx?ID_clanku=2156 ID_P=7

Na vlnách vypuštěného Orlíku

Diskuse nad článkem
Re: Slavná Vltavská kaskáda, HH, 17.12.2019 7:04
Není lepšího důkazu o falešnosti tvrzení, že ty přehrady plní nějakou protipovodňovou ochranu, než rychlost naplnění Slezské Harty během povodní v r.1997. Ty přehrady v případě povodní zadrží jen tolik vody, kolik v nich ponecháme nevyužitého retenčního objemu. To ale představuje ušlý zisk za vodu a elektřinu i nesrovnatelně horší možnosti rekreačního využití. Tím neagituji za trvalé vypuštění přehrad, jsem realista. Ale pokud jde o stavbu nových, nevěřím ani na vteřinu, že třeba Nové Heřmínovy ochrání Krnov, pokud by se nějaká podobná povodeň jako v r.1997 měla opakovat. To by suchý polder bez bourání vesnice splnil minimálně stejnou úlohu. Že bude v budoucnu potřeba zadržet více vody pro vodárenské účely? No dobrá, to možná může být samo o sobě pádný argument pro postavení přehrady, ale pak je zbytečné věšet lidem na nos bulíky o protipovodňové ochraně. Takto je to jen podpásový psychologický nátlak.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje