Raft.cz

Tisk z adresy http://reky.cz/Clanek-Za-dva-dny-120-km-na-Vltave-1929-ocima-divky.aspx?ID_clanku=2157 ID_P=3

Za dva dny 120 km na Vltavě 1929 očima dívky

Diskuse nad článkem
Za dva dny 120 km, Český Honza, 18.12.2019 23:12
Citace:
"Jak jste asi pochopili „astracháni“ neboli paďouři byl dobový trampský hanlivý název pro změkčilé, většinou městské obyvatelstvo, viz též snob."

Upřesněme. Astrachán je označení představitelů "zlaté mládeže", viz též "Kohinoor" z Dobrodružství šesti trampů. Paďour je měšťák, člověk s dřevními názory, v tomto případě na tramping. Protože vy vodáci máte původ ve skautingu, beziehungsweise v trampingu, buďtež takto poučeni. Abysme se na vás nemuseli zamračit.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje